АспиринЪ - Форум за вашето душевно и телесно здраве
http://www.aspirinbg.com/

запушен нос и дишане през устата
http://www.aspirinbg.com/viewtopic.php?f=309&t=2396
Страница 1 от 1

Автор:  Bonjur [ Сря Май 21, 2025 8:30 am ]
Заглавие:  запушен нос и дишане през устата

Привет! Попаднах на информация, че носовото дишане е важно при сънната апнея. Може ли дихателните упражнения да помогнат за това, и ако да – кои от тях? Често имам запушен нос и дишам през устата, което явно не е добре. Моля за съдействие с информация от ваша страна. Предварително ви благодаря.

Автор:  europe [ Чет Май 22, 2025 7:41 am ]
Заглавие:  Re: запушен нос и дишане през устата

Здравейте. Дихателните упражнения като Нади Шодхана (алтернативно носово дишане) и Пранаяма могат да подпомогнат носовата проходимост и да възпитат носовото дишане. Това намалява конгестията и нуждата от дишане през устата – важна стъпка при облекчаване на сънната апнея. Съветвам ви да се запознаете с тази полезна информация - https://kuplio.bg/blog/dihatelni-uprazhneniya-za-hora-sas-sanna-apneya-kak-da-podobrim-sastoyanieto-si

Страница 1 от 1 Часовете са според зоната UTC + 2 часа
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/